KABLOSUZ AĞ UYGULAMALARINDA RTS CTS MEKANİZMASININ PERFORMANSA ETKİSİ Bekir BORSUK YÜKSEK LİSANS TEZİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI PDF Free Download

Uzaktan erişim VPN’lerinin temel avantajları; hızlı, kolay kurulum ve bağlantı sağlaması, çevrimiçi göz atma verilerinizi güvenli şekilde şifrelemesi ve coğrafi olarak kısıtlandırılmış içeriklere erişim için IP adresinin değiştirilmesine olanak tanımasıdır. Düzenli olarak herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlanıyorsanız bu ihtimali göz önünde bulundurmalısınız. İnternet trafiğinizi kimlerin izleyebileceğini ve sizden neler çalabileceğini (ör. parolalar, kişisel veriler, ödeme bilgileri ve hatta kimliğiniz) asla bilemezsiniz. Kota Bilgilendirme Servisi, limitli paket kullanan müşterilerimizin, aylık download (indirme) miktarları %80 ve % 100 sınırına ulaşması durumunda bilgi almasını sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet sadece kullanım miktarınızı bilgilendirme amaçlı sunulan bir servistir. Evinizde interneti aynı anda kullanan bilgisayar sayınız fazla ise bir üst pakete geçerek daha hızlı internet hizmeti almaya başlayabilirsiniz. Türk Telekom Bağlantı Çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın. Ücretli Katma Değerli Servisler’de hat dondurma işlemi geçerli değildir. Abonelerimiz bu servisleri bağlantı adresi dışında bir internet erişimi üzerinden de kullanmak istemiyorsa bu servisler iptal ettirilmelidir.

Düğümlerin hepsi birbirinin kapsama alanı içerisinde olduğundan gizli düğüm problemi oluşmamıştır. Gizli düğüm probleminin olmadığı ağ yapısında kapsama alanları Şekil 5.4 (a) da düğümlerin ilk konumları gösterilmiştir. Şekil 5.4 (b) de receiver hariç düğümler ok istikametinde hareket ederek 10 dakika boyunca 0,062 m/sn hızla receiver dan uzaklaşırlar ve 10 dakika süreyle bu mesafeyi korurlar. Şekil 5.4 (b) de, tanımlanmış olan bu zaman ve mesafe içerisindeki hareketlilik sonucunda A ve B düğümleri sol tarafa doğru, C, D ve E düğümleri ise sağ tarafa doğru uzaklaşarak birbirlerinin kapsama alanı dışına çıkarlar. Birbirlerinin kapsama alanı dışına çıkmaları sonucunda A ve B düğümü receiver hariç diğer düğümlere karşı gizli düğüm olurlar. Tersi de geçerli olduğundan C, D ve E düğümleri de receiver hariç diğer düğümlere karşı gizli düğüm durumunda olurlar. Gizli düğüm probleminin ortaya çıkmasıyla ağ performansında düşüş olmaktadır. Düğümler için belirlenen rota sonunda Şekil 5.4 (c) de görüldüğü gibi tekrar 10 dakika boyunca 0,062 m/sn hızla birbirlerine yaklaşır ve başladıkları konumlara dönerler. Editörler arası geçişler [30] Proje editörü en üst aşamadaki modelleme editörüdür. Burada editörün arayüzü sayesinde istenilen nesne (switch, router, workstation vb.) seçilerek uygulama ortamına yerleştirilebilir ve özellikleri değiştirilebilir. Ağ yapıları oluşturularak bir biri ile bağlanabilir, bu yapıya istenilen ağ trafiği ilave edilebilir ve grafiksel sonuçlar alınabilir.

Limitsiz internet paketi kullanıyorsanız internet kullanım oranınızı eğer limitli paket kullanıcısı iseniz bu ay kaç GB kullanım hakkınız kaldığını görüntüleyebilirsiniz. İki farklı kişi aynı bilgisayardan kendi Türk Telekom TekŞifre hesaplarına giriş yapabilir mi? Aynı bilgisayardan birden çok kullanıcı hesaplarını kullanabilir. Birden çok hesaba erişmek için her oturumun sonunda oturumunuzu kapatmak üzere “Çıkış” bağlantısını tıklayın. Daha sonra farklı bir Kullanıcı Adı ve Şifreyle üye girişi yapabilirsiniz.

  • 27 ayarları yapıldığı takdirde, kablosuz ağlarda kablolu ağlara eşit seviyede güvenlik elde edilebilir ve güvenlik problemi kaygısı ortadan kalkar [15] Kablosuz Ağların Temel Bileşenleri Kablosuz yerel alan ağlarında kullanım alanlarına göre birçok cihaz mevcuttur.
  • Bu uygulama ile; internet paketinin belirlenen aylık adil kullanım noktasına (download/indirme) ulaşıldıktan sonra ayın geri kalan günlerinde kullanım hızı en fazla 3 Mpbs’e düşmektedir.

Üzerinize kayıtlı birden fazla Türk Telekom ADSL hattı olması durumunda, TekŞifre alımı esnasında üzerinize kayıtlı olan ADSL hatlarınızdan TekŞifre alımına uygun olanlar listelenir ve seçiminize göre TekŞifre tanımlaması gerçekleştirilir. Aktivasyon işlemi için e-posta adresime aktivasyon linki ulaşmadı. Kendinize yeni bir aktivasyon e-postası gönderilmesini sağlamak için; lütfen tıklayın. Buraya, kayıt yaptırırken kulladığınız, aynı zamanda TekŞifre Kullanıcı Adınız olan, e-posta adresini girerek, e-posta adresinize yeni bir aktivasyon e-postası gönderebilirsiniz. TekŞifre, Türk Telekom Servislerini çeşitli platformlardan kullanırken sizi tanımamızı sağlayan şifre uygulamasıdır. Bu sayede tek bir şifre ile tüm Türk Telekom servislerini kullanabilir, size özel sunduğumuz online fatura ve kota sorgulama gibi temel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ancak maalesef, web tarayıcıları gibi bir çok internet yazılımında, download hızı ifade edilirken “bits per second” yerine “Bytes per second” terimi kullanılır. TCP protokolü kullanıldığında, 2 nokta arasında bir bağlantı kurulur, gönderici taraf, her gönderdiği paketin karşı taraf tarafından alındığına dair bir alındı onayı (Acknowledge) bekler. Eğer alındı onayı bir süre gelmezse, gönderici taraf paket göndermeyi kesecektir.

Hizmet Alan, söz konusu sınırlamalara uygun işlemler gerçekleştireceğini taahhüt etmektedir. İşbu sınırlamalara uygun davranılmaması halinde NETX işlemleri askıya alma hakkını saklı tutar. NETX tarafından, verilen hosting hizmeti belli sınırlamalara tabidir. Hizmet Alan’ın hesabında kurulu programların güvenli olmasını ve dizinlere erişim izinlerinin usulüne uygun düzenlendiği konusunda sorumluluğu üstlenmektedir. Hizmet Alan, işbu kullanım hakkını NETX’in bilgisi ve onayı dışında; kiralayamaz, satamaz, devredemez veya başkalarına kullandıramaz. Aksi takdirde herhangi bir yasal ihtara veya ihbara gerek kalmaksızın asgari sözleşme bedeli kadar cezai şart ödemeye tabi olabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.